B2B Recycling

ADRES WYSYŁKI ODPADÓW KURIEREM
58-150 Strzegom
Aleja Wojska Polskiego 75
czynny 24h

Logistyka
+48 600 970 281
transport@tkmrp.pl

 

CENTRALA ADMINISTRACYJNA
52-427 Wrocław
ul. Kupiecka 10
.

Menedżer projektu
+48 794 40 40 46
elektroodpady@tkmrp.pl

Nasza oferta skierowana jest m.in. do firm i instytucji, które wytwarzają elektrośmieci. Posiadamy kontenery hakowe, bramowe, samochody dostawcze z windami oraz tiry z pozwoleniami na międzynarodowy transport odpadów. Zgłoś odbiór elektrośmieci z firmy.

⚠️ Od 01.01.2019 nie realizujemy odbiorów indywidualnych! Do współpracy zapraszamy firmy i instytucje.

Odbiór złomu stalowego – skup złomu z dojazdem do klienta

Skup złomu z odbiorem

Różnego rodzaju metale, a w szczególności stal, to materiały, które mają wiele zastosowań. Z tego względu są one tak powszechnie wykorzystywane w produkcji różnego rodzaju wyrobów, urządzeń, instalacji, konstrukcji itd.

Produkcja stali oraz wielu innych tego typu materiałów jest dość czasochłonna i kosztowna. Z tego względu na rynku działają skupy złomu, które gromadzą stal oraz inne metale w celach recyklingowych. Warto więc korzystać z usług skupów, aby nie marnować materiałów takich jak stal, i dodatkowo móc zarobić na ich sprzedaży.

Z tego względu, chcąc oddać stal do skupu, warto wiedzieć, co zalicza się do złomu stalowego, jak działa skup złomu oraz jakie zalety ma usługa odbioru złomu od klienta. Jeśli masz pytania dotyczące działania naszego punktu, zachęcamy do kontaktu.

Co zaliczamy do złomu stalowego?

Złom to wszelkiego rodzaju wyroby metalowe, które nie są już użyteczne i mogą zostać przeznaczone do ponownego wykorzystania w procesie recyklingu. Mówiąc o złomie stalowym, zawęża się znacząco to zagadnienie, które w tym przypadku odnosi się wyłącznie do elementów wykonanych ze stali. Do tej grupy można zaliczyć wszelkiego rodzaju:

 • stalowe elementy lub nawet całe konstrukcje z rozbiórek,
 • blachy i ścinki blach,
 • rury,
 • profile,
 • kształtowniki,
 • pręty,
 • wióry stalowe,
 • śruby, gwoździe i nakrętki,
 • druty,
 • elementy maszyn, urządzeń, pojazdów,
 • inne produkty poamortyzacyjne.

Są to więc wszelkiego rodzaju produkty i elementy wykonane ze stali, które można za pomocą odpowiednich procesów poddać recyklingowi i w taki sposób uzyskać ponownie stal, którą będzie można wykorzystać do produkcji nowych elementów i wyrobów.

Skup kabli

Skup silników

Jak działa skup złomu z odbiorem?

Skup złomu to działalność, która zajmuje się przyjmowaniem wszelkiego rodzaju odpadów stalowych w celu ich ponownego przetworzenia lub dalszej sprzedaży. Nasz punkt skupu złomu we Wrocławiu przyjmuje każdą ilość złomu od firm i instytucji, a klient oddający tego typu odpady może również liczyć na pewny zysk, ponieważ odbiór złomu odbywa się na zasadzie jego sprzedaży. Cena oczywiście uzależniona jest od danego skupu, rodzaju złomu, jego ilości, czy też aktualnych cen za dany materiał. Warto jednak wiedzieć, że nasze działanie nie kończy się na samym odkupieniu złomu. Kolejne etapy to:

 • sortowanie, które polega na oddzieleniu danego metalu, np. stali od innych odpadów,
 • rozdrabnianie, które umożliwia dalszą obróbkę,
 • topienie w specjalnym piecu,
 • oczyszczanie, chłodzenie i zestalenie.

Po tych procesach złom staje się ponownie surowcem produkcyjnym, który może być następnie sprzedany firmom, które go potrzebują. Oprócz tego skupy złomu sprzedają również odpady bez obróbki, jeśli można je w jakikolwiek sposób ponownie wykorzystać. Świadczymy usługę odbioru złomu z dojazdem do klienta, co jest bardzo przydatne szczególnie wtedy, gdy dana firma ma do sprzedania dużą ilość złomu. Zajmujemy się również odbiorem elektrośmieci od firm.

złom stalowy

Zamów odbiór złomu z dojazdem do klienta

Skup złomu z odbiorem od klienta to usługa, która ma bardzo dużo zalet, dlatego też tak wiele firm z niej korzysta. Z pewnością największą korzyścią jest to, że zainteresowany nie musi martwić się o transport złomu, co jest szczególnie ważne, gdy ma go naprawdę dużo. Usługa ta znacząco ułatwia sprzedaż złomu, ponieważ nasi pracownicy skupu sami przyjadą we wskazane miejsce, zważą odpady, ustalą cenę i je odbiorą. Znacząco usprawnia to cały proces i sprawia, że sprzedaż złomu jest znacznie prostsza i przyjemniejsza. Dodatkowo wpływa to pozytywnie na środowisko – dzięki temu, że odpady są poddawane recyklingowi lub utylizowane w odpowiedni sposób.

Skontaktuj się z nami

Adres wysyłki odpadów kurierem

Adres

B2B Recycling
58-150 Strzegom
Aleja Wojska Polskiego 75
czynny 24h

Centrala administracyjna

Adres

52-427 Wrocław
ul. Kupiecka 10

Biuro B2B Recycling

Adres

54-515 Wrocław
Jana Skrzetuskiego 10

Nasze usługi

  *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji przez b2brecykling.pl za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Regulaminu serwisu i Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204)