ADRES WYSYŁKI ODPADÓW KURIEREM

58-150 Strzegom

Aleja Wojska Polskiego 75

czynny 24h

Logistyka

+48 600 970 281

transport@tkmrp.pl

CENTRALA ADMINISTRACYJNA

52-427 Wrocław

ul. Kupiecka 10

.

Menedżer projektu

+48 794 40 40 46

elektroodpady@tkmrp.pl

Nasza oferta skierowana jest m.in. do firm i instytucji, które wytwarzają elektrośmieci. Posiadamy kontenery hakowe, bramowe, samochody dostawcze z windami oraz tiry z pozwoleniami na międzynarodowy transport odpadów. Zgłoś odbiór elektrośmieci z firmy.

⚠️ Od 01.01.2019 nie realizujemy odbiorów indywidualnych! Do współpracy zapraszamy firmy i instytucje.

Bezpłatny odbiór elektrośmieci – wywóz elektroodpadów

Darmowy odbiór i wywóz elektrośmieci

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie odbioru i wywozu elektrośmieci. Cały proces przeprowadzany jest w sposób dokładny, sprawny i bezpieczny. Elektroodpady wymagają specjalnego traktowania – nie mogą zostać wyrzucone do zwykłych śmietników. Konieczne jest zrealizowanie całego procesu utylizacji takiego sprzętu – krok po kroku. Wykorzystujemy  w tym celu specjalistyczny sprzęt, który pomaga nam w szybkiej i skutecznej pracy.

⚠️ Od 2019 nie prowadzimy bezpłatnych odbiorów indywidualnych oraz odbioru pojedynczych elektrośmieci. W takich przypadkach istnieje możliwość skorzystania z naszej usługi za odpłatnością –  stawka za odbiór jest uzgadniana indywidualnie z dyspozytorem. Jest również możliwość wysłania do nas sprzętu kurierem. 

 

Odbierzemy od Ciebie elektrośmieci – bezpłatnie!

Centrala naszej firmy znajduje się w stolicy Dolnego Śląska. Jednak nasze usługi odbioru elektroodpadów świadczymy nie tylko na terenie tego miasta, ale w całej Polsce, a po wcześniejszym uzgodnieniu – także w całej Europie Środkowej. Posiadamy niezbędny sprzęt oraz specjalne, wytrzymałe pojazdy, które są w stanie przetransportować duże ilości elektroodpadów. Pracujemy głównie w sektorze biznesowym i prowadzimy wywóz elektrośmieci z firm.

Bezpłatny odbiór elektrośmieci to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy zastanawiają się jak pozbyć się zalegających odpadów elektrycznych. Wywóz elektrośmieci odbywa się w dogodnym dla obu stron terminie – dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom klientów. Jesteśmy otwarci na współpracę z kontrahentami z różnych branż – prowadzimy także skup złomu z odbiorem.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami lub odwiedzenia punktu odbioru elektrośmieci.

elektrośmieci odbiór

Jaki sprzęt zaliczany jest do elektroodpadów?

Odbiór elektroodpadów dotyczy ogółu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zasilanego prądem lub bateriami, począwszy od samych baterii, świetlówek czy tonerów, przez laptopy i komputery stacjonarne, miksery, tostery i prostownice do włosów, po większe gabaryty, takie jak lodówki, pralki czy przemysłowe urządzenia wielkogabarytowe, wymagające rozmontowania w celu ich prawidłowego wywozu i utylizacji. 

Aby zamówić odbiór elektrośmieci z Wrocławia lub innego miasta, wystarczy dysponować zużytym, niedziałającym, starym lub nieużywanym sprzętem elektronicznym lub elektrycznym, zaliczanym do kategorii elektrośmieci. Nasza firma specjalizuje się w odbiorze elektroodpadów wszystkich kategorii, włącznie ze sprzętem AGD i RTV, drobnymi urządzeniami elektronicznymi, narzędziami elektrycznymi, automatami, sprzętem medycznym, lampami czy sprzętem przemysłowym. Obsługujemy firmy z różnych branż, dlatego zawsze przed podjęciem się usługi uzgadniamy jakie odpady są do odebrania i jaki pojazd będzie do tego potrzebny.

elektrośmieci odbiór

%

Legalnie i bezpiecznie

Odbiór elektrośmieci według przepisów

O potrzebie utylizacji elektroodpadów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dla środowiska mówią prawa polskie i unijne, m.in. Ustawa z dnia 29 lipca 2005r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym” oraz Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Obydwa dokumenty określają obowiązki w zakresie wprowadzania na rynek sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odbioru, przetwarzania, recyklingu i utylizacji elektrośmieci.

Założenia prawne mówiące o karach za nieprawidłową utylizację elektroodpadów (do 5000 zł kary) oraz nakazujące korzystania z wyznaczonych punktów oraz legalnie działających firm specjalizujących się w utylizacji i recyklingu elektrośmieci, mają na celu zapewnienie, że jak najmniejsza ilość odpadów szkodliwych dla środowiska i nieulegających szybkiemu rozkładowi będzie pozostawiana bez odpowiednich procedur utylizacyjnych. W tym celu warto skorzystać z bezpłatnego odbioru elektrośmieci.

Darmowy odbiór elektrośmieci – jak to działa?

Prowadząc firmę musisz zadbać o to, by wszystkie generowane podczas jej działania elektrośmieci zostały przekazane do właściwej utylizacji i recyklingu. Prowadzimy darmowy wywóz elektrośmieci, zapewniając Państwu wygodę i oszczędność czasu, a jednocześnie dając gwarancję bezpiecznego pozbycia się zalegających zużytych sprzętów. Mając podczas zgłoszenia informację o ilości wygenerowanych elektroodpadów przeznaczonych do odbioru oraz ich rodzaju, możemy przygotować logistykę niezbędną do wykonania procedury wywozu elektroodpadów sprawnie i jednorazowo. 

Dzięki udostępnieniu darmowego odbioru elektrośmieci budujemy sieć, w której nie opłaca się już ryzykowanie pozbywać zużytych sprzętów na nielegalnych wysypiskach. Oferujemy obsługę eliminującą potrzebę samodzielnego wywożenia sprzętu do PSZOK czy punktów odbioru elektroodpadów. Wszystko po to, by dbanie o środowisko naturalne stało się jeszcze łatwiejsze. 

Wywóz elektrośmieci – dlaczego to takie ważne?

Elektrośmieci zawierają w sobie wiele elementów, które nie podlegają naturalnemu rozkładowi na wysypisku oraz równie wiele czynników, które mogą okazać się szkodliwe dla środowiska. Zależnie od konstrukcji sprzętu, wyrzucając elektrośmieci z normalnymi odpadami komunalnymi ryzykujemy uwolnieniem do środowiska m.in. rtęci, ołowiu, niklu, freonu, azbestu i wielu innych substancji szkodliwych dla roślin, zwierząt, gleby i stanu wód.

Profesjonalne firmy zajmujące się odbiorem elektrośmieci od firm oraz recyklingiem lub utylizacją komputerów posiadają niezbędną wiedzę i możliwości do zabezpieczenia elektrośmieci, wydobycia i ponownego wykorzystania części działających oraz recyklingu elementów sprzętu tak, by plastiki czy metale mogły zostać przekazane do ponownego użytku. Dzięki prawidłowemu odbiorowi elektroodpadów i wywozowi elektrośmieci nie tylko dopełniasz prawnego obowiązku – pomagasz ocalić środowisko, przekazując do niego zaledwie kilka procent odpadów, które normalnie trafiłyby tam jako sprzęt w całości.

konsultacja przez telefon

Jeśli posiadasz dużą firmę, która generuje wiele elektrośmieci – kilka ton odpadów rocznie, prosimy o kontakt z naszym Menadżerem projektu, czyli Panią Anetą, która dostępna jest pod nr telefonu ☎ 794 404 046. Z pewnością znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie.

Siedzisz I myślisz….

Czasami nasi klienci zanim zadzwonią, zastanawiają się co mają powiedzieć przy zamawianiu usługi. Często jest to pierwszy raz, więc to zupełnie zrozumiałe, że nie wie się jak zacząć rozmowę dot. odbioru elektrośmieci. Chcąc ułatwić ten proces, przygotowaliśmy krótkie FAQ, które znajduje się poniżej:

Czy jak zamawiam taką usługę muszę znać kod odpadu?

TKM: NIE!

Zadzwoń i po prostu powiedz, co masz do oddania – tak naprawdę zabieramy wszystko, co ma kabel, co do poprawnego działania potrzebuje dostawy prądu elektrycznego. Nasi pracownicy doradzą w zakresie kodu odpadów, powiedzą również, czy firma ma status profesjonalnego wytwórcy odpadów, który musi posiadać nr BDO, czy odpady możemy odebrać bez stosownego wpisu do bazy danych o odpadach.

Czy muszę znać masę odpadów do odbioru?

TKM: Wystarczy tylko podać liczbę sztuk tego, co masz do przekazania. Można wysłać nam zdjęcie odpadów, które chcsz oddać. Przyjmujemy wiadomości na e-mail transport@tkmrp.pl , MMS 600 970 281, whatsApp 600970281.

Zasada jest prosta – im więcej odpadów, tym lepiej – większa ilość jednostkowego odbioru sprzyja optymalizacji kosztów transportu, taki odbiór jest też dla nas łatwiejszy do zaplanowania, nie musimy szukać doładunków w okolicy, dzięki czemu odpady zostaną odebrane szybciej.

Czy usługa jest bezpłatna?

TKM: TAK!

Całkowicie bezpłatna, chyba że potrzebny jest szybki termin odbioru, wtenczas logistyka wycenia transport indywidualnie. Oczywiście podobnie jak zostało wspomniane w puncie pierwszym – nie realizujemy odbiorów indywidualnych ani pojedynczych, ewentualnie za odpłatnością, przyjmujemy też przesyłki kurierskie.

Co muszę mieć przygotowane do odbioru odpadów?

TKM: W przypadku wytwórcy niekomercyjnego TKM załatwia wszystkie formalności za Ciebie, w przypadku podmiotu komercyjnego musisz mieć numer BDO I – w porozumieniu z naszą firmą pod nr telefonu 791 124 774 wystawić KPO w BDO.

Czy ktoś mi pomoże załadować odpady?

TKM: Po ustaleniu z logistyką pod nr tel. 600 970 281 możliwe jest, że kierowca będzie z pomocnikiem – proszę jednak pamiętać, że usługa jest bezpłatna i będzie miło, jeśli ktoś pomoże naszym pracownikom przy załadunku. Pozwoli to na obsłużenie większej liczby klientów w ciągu dnia, przez co czas oczekiwania na odbiór znacznie się skróci.

 Zgłoś odbiór elektrośmieci lub odpłatny odbiór mebli:  

☎ 600 970 281
✉ transport@tkmrp.pl

Skontaktuj się z nami

Adres wysyłki odpadów kurierem

Adres

58-150 Strzegom
Aleja Wojska Polskiego 75
czynny 24h

Centrala administracyjna

Adres

52-427 Wrocław
ul. Kupiecka 10

Nasze usługi

    *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji przez b2brecykling.pl za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Regulaminu serwisu i Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204)